O NAS

Hej! Nazywam się Aga i jestem sercem i głową Wanderpsów.

Opowiadam o podróżach, dzielę się także swoją wiedzą i doświadczeniem na temat życia z psami (i nie tylko psami). Zawodowo jestem psychologiem, a prywatnie miłośniczką podróży oraz czworonogów wszelakich. W życiu z psem najważniejsza jest dla mnie relacja, zaufanie i uważność na wzajemne potrzeby. Nie chodzi przecież o to, żeby mieć zwierze idealne (takich przecież nie ma!), a o to, by nam było pod jednym dachem dobrze.

Oprócz Agi jest jeszcze Konrad, który stanowi drugą nogę Wanderdogs. Jest wsparciem technicznym, emocjonalnym i duchowym. Obydwoje kochamy zwierzęta, więc nasze dwuosobowe stadko szybko powiększyło się o dwie kotki i psa.

Winter to suczka rasy border collie. Nasze oczko w głowie. Nie ma słów, którymi mogłabym opisać moje uwielbienie dla tej włochatej koleżanki. Od kiedy dołączyła do naszej ekipy, towarzyszy nam prawie wszędzie. To światowa czołówka najbardziej przyjaznych psów, więc przygotuj się na to, że z marszu skradnie Ci serce. Poza wszelkiej maści wędrówkami, bardzo amatorsko obwąchujemy się z różnymi psimi sportami. Lubimy też sztuczki, tańce i niuchanie.

Zanim przyszły zwierzęta, były podróże. To od nich się wszystko zaczęło. Moim prywatnym podróżniczym konikiem zawsze była Skandynawia, ze szczególnym naciskiem na Norwegię. Podróżujemy jednak po całej Europie, szukając miejsc przyjaznych psom i psiarzom. Robimy całe mnóstwo zdjęć i opisujemy nasze wędrówki. Sypiamy w pensjonatach, domkach na skraju lasu i pod namiotem. Wychodzimy z założenia, że to nie miejsca są piękne, a chwile i momenty. Staramy się chłonąć jak najwięcej, zarówno z białej nocy spędzonej na plaży na Lofotach, jak i popołudnia w lesie, 20 minut od domu.